» » Нағыз қазақ-домбыра

Нағыз қазақ-домбыра

Өнердің ең жоғарғы түрі ең саңлағы, ең әулеттісі де- халық өнері, яғни жылдар өтсе де мұқалмай сыны қашпай сақталып келе жатқан халық қазынасы. Халық қазынасы ол - домбыра. Сол өнерді дәріптеуде, шәкірт бойына жастайынан сіңіруге мектеп-интернатымызда домбыра үйірмесі жұмыс жасайды. Жетекшісі Қазақстанның мәдениет қайраткері Қаниева Сауле Қапарқызы. Осындай үйірме жұмыстарының нәтижесінде шындалған шәкірттер түрлі жарыстарға қатысып дәстүрлі өнерді дәріптеп жүлделі орындарға ие болып келеді. Самый высокий вид искусства-народное искусство, то есть народное достояние -домбра. В нашей школе-интернате работает домбровый кружок, который помогает ученикам развивать свое искусство. Руководитель: заслуженный деятель культуры Казахстана Каниева Сауле Капаровна. В результате кружковой работы учащиеся принимают участие в различных соревнованиях и занимают призовые места.

Похожие публикации:

14 қыркүйек 2020 Жетicтiктер